Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów "Weterani Pracy"

Nasze Stowarzyszenie powstało z inicjatywy emerytów i rencistów dla emerytów i rencistów. Kto, jak nie my właśnie zna problemy naszego środowiska?! Nie chcemy korzystać z praw demokracji raz na 4 lata jako bezpodmiotowa maszynka wyborcza! Chcemy społeczeństwa obywatelskiego, czyli takiego, w którym mamy wpływ na kierunek w którym idzie ten kraj, a w sposób szczególny na to, co dotyczy nas w sposób bezpośredni.

Prawa demokracji spowodowły mnogść różnych organizacji, które na swoje sztandary wznioły deklaracje o działaniu dla dobra emerytów i rencistów. NIestety, na deklaracjach się kończy. Chcemy to zmienić. Współpracujemy z Wolnym Związkiem Zawodowym "Sierpień 80" i Polską Partią Pracy, aktywnie włączając się w protesty przeciwko elitom politycznym, którym obce są kilkuset złotowe świadczenia emerytalno-rentowe, za którym nie da się godnie przeżyć.

Samostanowimy i wzajemnie się wspomagamy. Stowarzyszenie jest organizatorem akcji wręczania paczek żywnościowych najbiedniejszym. Chcemy zmian! Systemy ubezpieczeń społecznych innych państw Unii Europejskiej dowodzą temu, że emeryt i rencista wcale nie musi być nędzarzem. Skoro Polska jest członkiem Zjednoczonej Europy, niechaj i tu obowiązują takie same standardy i prawa!

Nie zgadzamy się na rzeczywistość, w której za nasze emerytury ledwo możemy kupić podstawowe rzeczy,ale już leczenie staje się luksusem .

Człowiek zasługuje na godne życie. Emerytom i rencistom, którzy zdrowie stracili pracując, godnść ta należy się bezsprzecznie. Należy się o nią upomnieć! Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów "Weterani Pracy" jest krzykiem o godność dla nas - dla weteranów pracy.

Nasza potęga jest nasza liczebnością. Siłę mieć będziemy wówczas, gdy się zjednoczymy i zorganizujemy . Bądźmy gotowi bronić własnych praw i upominać się o nasze interesy!

Emeryci i Renciści - łączmy siły !